Cancel Preloader

Сучасні молочні ферми несуть чималі збитки, які терплять в результаті хвороб копит у корів, кульгавість погіршує загальний стан тварини, що призводить до зниження надоїв, і стає перешкодою для організації пересування всього стада.

Проведене опитування фермерів, показав, що в їх стаді, тварин з хворими копитами 5 -10%, перевірка експертів назвала реальну частку, майже 25%. Як показує статистик, втрати від кульгавості в середньому складають 5 - 10% фермерського доходу за рік.

Основні умови для молочної продуктивності дійних корів, здорові копита. Бездоганна стан копит задніх ніг, в середньому, у менш чверті тварин в стаді, лише в найбільш прогресивних господарствах більше 50% абсолютно здорових тварин.

Будь-якому фермеру під силу поліпшити ці показники, вчасно приділяючи увагу, станом копит тварин, створюючи сприятливі умови утримання і проводячи профілактичні заходи.

Профілактичні заходи, значно знижують ризик захворювань копит, таких як: копитна гниль, ламініт, ревматичне запалення копита, і ще цілий ряд проблем зі здоров'ям

В першу чергу на стан здоров'я копит впливає зовнішнє середовище, якщо в корівнику підвищена вологість, і відсутня система гноєвидалення, це провокує масу інфекційних захворювань. При підвищеній вологості, копита стають м'якими, що сприяє підвищенню травматизму, тривала вологість провокує розмноження пальцевого дерматиту. Занадто сухий мікроклімат теж не бажаний, копитний ріг набуває крихкість, і може надломлюються.

Для рівномірного зростання та стирання копитного роги, тварин, потрібно частіше організовувати вигул, здійснювати переходи, особливо це необхідно взимку, в стійловий період утримання, подібні моціони формують нормальний ріст копитного роги, і зміцнюють тканини кінцівок. Обов'язково потрібно підрізування копит три рази в рік, з раннього віку, що теж запобігає ризику інфекції.

Для ефективного утримання великої рогатої худоби, і отримання максимального прибутку від молочної ферми, в будь-якому господарстві повинна працювати система гноєвидалення, процедура очищення повинна проводитися не менше двох разів на добу. Велике значення для підтримки в корівнику потрібного мікроклімату, має правильна робота вентиляції, що теж допомагає в боротьбі з підвищеною вологістю і парами аміаку.

Обов'язково організувати збалансований раціон харчування, мінімум клітковини і підвищений вміст крохмалю, може викликати ацидоз рубця, що провокує розвиток кульгавості, до і після отелення найнебезпечніший період. Низький вміст клітковини в кормі призводить до появи виразок підошви. Зміцненню копит допоможе додавання підгодівлі з мікро- і макроелементами, підвищуючи імунітет і зміцненню копитного роги.

Регулярний огляд дозволить вчасно виявити проблему зі здоров'ям тварин, під час прийняті лікувальні заходи, дозволять зробити це більш ефективно, не доводячи до ускладнень.

Важливий елемент догляду за копитами, це їх розчищення, ця процедура проводиться два рази на рік, перед стійловим сезоном, і після. На жаль, не кожен фермер, знаючи про значення цієї процедури, забуває про величезний профілактичний ефект цієї процедури, часто нехтуючи нею, хоча проводячи її систематично можна позбавити себе від багатьох проблем в своєму фермерському господарстві.

Ще одна ефективна профілактична міра, для підтримки здоров'я копит, дезінфікуючі ванни. Препарати, що використовуються для ванн, застосовують за призначенням ветлікаря, різний характер інфекційних захворювань, вимагає підбору певного препарату. Наприклад, при копитному дерматиті використовують сульфат міді, для ущільнення копитного роги - сульфат цинку, ці препарати можна використовувати в поєднанні.

Перед ванною, копита, слід вимити, занурення в розчин, не повинно бути глибоким, досить щоб рідина доходила до зводу межкопитной щілини. Для посилення профілактичного ефекту ванн, їх прийом повинен стати регулярним.
Уривок роги копит тричі на рік, починаючи з малого віку, це перший крок запобігання інфекційних захворювань копит.