Cancel Preloader

Найвідповідальніша і важлива процедура на молочній фермі - доїння. Час доїння, правильна організація самого процесу, неухильне виконання санітарно - гігієнічних приписів, від цих чинників цілком і повністю залежить продуктивність молочного стада і рентабельність господарства.


Слід обов'язково дотримуватися стабільного режиму доїння, два рази на добу взимку, і три рази в весняно - літній сезон. Якість молоковіддачі, може постраждати, з - за порушення режиму, шумових подразників, які можуть викликати у корів стрес, і тільки щоденне дотримання розпорядку, допоможе максимально використовувати генетичний потенціал тварин, підвищуючи їх молочну продуктивність.

 


Від того як поставлений процес доїння, залежить здоров'я корів і якість молока. В першу чергу, доїння починають з візуального огляду, проводять пальпацію, з кожної чверті вимені, перші цівки молока, перевіряються на якість. Доїння корів буває ручним і машинним.

 


Рефлекс молоковіддачі походить від впливу механічного роздратування нервових рецепторів шкіри вимені і сосків тварини. Нервове збудження, що відбувається в цей момент, активізуючи ряд механізмів, передається в гіпофіз, що сприяє виділенню окситоцину. У молочну залозу окситоцин надходить з кров'ю, скорочуючи при цьому міоепітеліальние клітини альвеол. Видавлюючи з альвеол, молоко надходить безпосередньо в вим'я, рефлекс молоковіддачі можна визначити візуально, у тварини напружується вим'я, температура шкіри вимені підвищується, вона рожевіє, і збільшується обсяг сосків.

 


Окситоцин діє всього 4-5 хвилин, саме за цей відрізок часу потрібно видоїти корову, пізніше цей гормон через вплив на нього окситоцинази (ферменту крові).

Дуже ефективно стимулює рефлекс молоковіддачі, обмивання вимені перед доїнням, і звичайно, ця процедура просто необхідна, для підтримки чистоти, і профілактики заражень. Тварини дуже швидко пристосовуються, до певного рас порядку дня, і навіть черговість видоювання, тому збій в режимі може привести до негативних наслідків.

 


Зазвичай використовують два способи обмивання вимені перед доїнням, з відра, або за допомогою розпилювальної воронки. За допомогою відра, рекомендується мити, тільки в крайніх випадках, це занадто багато роботи і не так ефективно як з раcпилітелем. Розпилювач теплими струменями води (40 - 50С), швидко і якісно відмиє вим'я від будь-якого забруднення, температура води не повинна коливатися, її скачки навпаки сповільнять молокоотдачу. Обмивання за допомогою розпилювальної воронки, це одночасно і масаж вимені, особливо стимулює молокоотдачу пульсуюча струмінь води.

 


Рушник, яким витирають насухо вим'я після обмивання, обов'язково дезінфікують в розчині хлорного препарату, вміст активного хлору в якому 0,03%. Рушник кожен раз відправляється в розчин, після обробки чергової корови.

 


Обтираючи вим'я добре віджатим дезінфікувати рушником, одночасно проводиться масаж вимені, який допомагає підсилити рефлекс молоковіддачі. Додатково можна посилити масаж вимені, за допомогою помилкового доїння, при якому не виділяється молоко, стискаючи соски 4-5 секунд у їх підстави. На весь процес: обмивання, витирання і масаж відводиться не більше 40 секунд.

Найперші цівки молока, перед тим як надіти на соски доїльні стакани, потрібно сдаивают в якусь окрему ємність чорного кольору. На чорному тлі, можна помітити будь-які сторонні включення і домішки. Ні в якому разі не можна сдаивают перші пробні цівки молока на підлогу, молоко від хворої корови, може поширити розвиток маститу у інших тварин.

На будь-якої вид захворювання може вказувати наявність в молоці крові, сирнистих згустків, гною. Подібне молоко потрібно сдаивают в окрему ємність, перші цівки молока збираються протягом 8-12 секунд.

Зазвичай через хвилину після обмивання вимені, відбувається сильний припуск молока, якщо цього не відбувається, проводиться масаж вимені, за допомогою стискання і погладжування чвертей у напрямку до соска.

Якщо перші цівки молока відповідають нормам якості, на підготовлене вим'я,

потрібно відразу ж одягнути підігріті в гарячій воді склянки, холодні склянки можуть скоротити рефлекс молоковіддачі. Весь процес, починаючи з обмивання і закінчуючи одяганням склянок, повинен займати не більше хвилини. Це сприяє отриманню найбільшого ефекту від рефлексу молоковіддачі.