Cancel Preloader

У літній період при переході на пасовищне годування, дуже важлива грамотна організація цього процесу. Це час найбільш сприятливо для зміцнення здоров'я тварин і значного підвищення їх продуктивності. Господарства, в яких існує система підготовки пасовищ до літнього годівлі, мають за цей період близько 70% річної продукції молока.

Головне джерело всіх вступників корисних речовин, мінералів і вітамінів, обов'язкових для здорової тварини, зелена трава, тому саме річний раціон, сприяє підвищенню інвестиційної його продуктивності. На 1 кг трави доводиться 0, 24 - 0,27 корм. одиниць, 0,33 - Еке, 0,48 г сирого протеїну, 30 г протеїну перетравного, 23 г цукру, 7,20 крохмалю, 35 мг каротину.

Норма споживання пасовищного корму на корову на добу 60 -70 кг, близько 6 - 7 тонн тварини отримують за весь літній сезон.

пастбіщаНемаловажно те, що цей корисний і поживний корм, найдешевший, зелений корм доступний, пасовища та культурні та природні, весь літній період повноцінно живлять тварин. Це знижує собівартість молока, і сприяє загальному оздоровленню стада.

Звичайно, пасовище вибирається за деякими критеріями, для молочних корів, наприклад, розрахунок такий: потрібно 0,25 - 0,3га на одну голову. Бажано використання при пасовищному годуванні загонной системи, в ідеалі, пасовища розміщують недалеко від ферми, або тимчасового табору, для перегону худоби, відстань не повинна перевищувати 2 км.

Користь пасовищного утримання, позначається і на молодняку, зменшується трудомісткість в 2 рази, якщо порівнювати з стійловому утриманні, де просто подають, свіжу траву в годівниці. Молодняк, повноцінно розвивається, та й вільне пересування на свіжому повітрі, при пасовищному утриманні, сприятливо позначиться в майбутньому на його продуктивності.

Науково обгрунтовано, якщо на пасовище буде отримано ¾ річного приросту, це сприяє найбільшої результативності та рентабельності господарства. Для м'ясних порід дуже важливо організувати правильний нагул, для отримання якісного м'яса, і збільшення його виробництва. Економічно доцільно використовувати свіжі трави, якщо грамотно організувати нагул молодняку, його жива маса, за час пасовищного утримання збільшиться на 60 - 70%.

Від пасовища до водопою, відстань не повинна перевищувати 2 км, високопродуктивне пасовище, як правило, в повній мірі задовольняє потребу молодняка в свіжому кормі. Щоб отримати 1 кг приросту, з нагульний молодняка, маючи живою вагою 100 - 150 кг, потрібно споживання зеленої трави 18 - 20 кг.

Безсистемне використання культурних пасовищ, які в основному використовувалися в господарствах, призводить до впровадження бур'янів. Для облагороджування культурних пасовищ, підвищення їх високопродуктивних і якості травостою, потрібно зажене - порційне і Укісний - пасовищне використання. Це досить затратно, але повторюючи ці системи використання пасовищ кожні 5 років, можна в рази збільшити свій чистий дохід.

Культурне пасовище, можливо, створити на деяких ділянках луків, в заплавах річок, там часто зустрічається травостій з наявністю поживних кормових рослин. На якість травостою і його врожайність впливає поєднання трав, грунт розташування, правильний підбір гарантує високу продуктивність пасовища. Наприклад, люцерна жовта, костриця, конюшина луговий, стоколос безостий, тимофіївка лугова та ін. Ці кормові рослини правильно буде засіяти в заплаві річок, їх центральній частині, в днищах балок і їх схилах.

Для підвищення продуктивності культурного пасовища, рекомендується використовувати зрошення. Бобово - злакові травостої дадуть найбільш високий результат після зрошення, якщо бобові становитимуть 50% і вище від всієї зеленої маси.

Щоб зберегти хорошу врожайність пасовища, потрібно в певні терміни закінчувати сезон пасіння. Завершувати пасовищний період рекомендується в кінці вересня початку жовтня, за 25 днів до заморозків, затягування пасовищного сезону загрожує погіршенням якості травостою. Рослини не зможуть відновитися, і підживитися для благополучної перезимівлі, продуктивність такого пасовища стає нижче. Навесні ці пасовища можуть стати в нагоді або для пізнього випасу, або для сенозаготовок.