Cancel Preloader

У деяких господарствах, сьогодні використовуються нові способи прискорення виробництва м'яса. Один із способів, влаштування літніх легких майданчиків для відгодівлі молодняка, що не вимагає особливих матеріальних витрат.

Ця відгодівельних майданчик - являє собою невелике підприємство, в якому одночасно може проводитися відгодівлю, близько 800 голів великої рогатої худоби. Використовувана в тваринницькому господарстві технологія, сприяє підвищенню м'ясної продуктивності з мінімальними витратами на пристрій приміщення.

Місце для розташування майданчика повинно бути з нахилом, для стікання поверхневих вод. Потрібно встановити тристінні навіси і над місцем відпочинку, і над годівницями, над місцем відпочинку два, над годівницями один. Для захисту від вітру встановлюється дерев'яний паркан, 2,4 м заввишки, відкриті загони між навісами, потрібно розділити трубами, або жердинами.

До годівниць від зони відпочинку прокладаються бетоновані доріжки метра 3 завширшки, і 2,9 метра завширшки прокладаються уздовж годівниць. Між годівниць теж рекомендується прокласти тверде покриття, для зручного просування кормораздатчика.

Бажано встановити спеціальний загін з розколом, естакаду з вагами, для здачі і прийому худоби, сортування, і ветеринарних маніпуляцій, обов'язкова установка дезбар'єра.

Для пиття встановлюються автопоїлки. Одна автопоїлка повинна бути призначена для обслуговування ста голів, завдяки спеціальному пристрою, воду в зимовий період можна підігріти, що стимулює підвищення приростів.

Для зручної роздачі кормів, можна використовувати кормороздавальник, для завантаження в нього силосу, використовується спеціальний навантажувач, а для завантаження грубих кормів фуражир.

Під навісами, для влаштування теплого ложа, викладають солом'яну підстилку, періодично підкидаючи подрібнену солому, це можна робити за допомогою розкидання. Прибирання проводиться два - три рази на рік, коли партія худоби знімається з відгодівлі.

Гній у міру потреби можна згребти бульдозером на середину площі, присипаючи в кожен візит соломкою, створюючи, таким чином, імпровізований курган, його використовують у міру збільшення, як місце для відпочинку худоби. Таким же чином від гною чистять кормові майданчики, два - три рази на тиждень, за допомогою бульдозера на колісному ходу скидаючи туди ж. Повністю вивезення добрива в поле, виробляється, при надходженні на окорм нової групи тварин.

Комплект техніки, що використовується на откормочной майданчику: трактор, бульдозер, фуражир, навантажувач - подрібнювач і кормороздавачі. Потрібні на майданчику десятитонні ваги, пересувний вагончик для працівників, і навішування екскаватора і бульдозера на трактор МТ3.

Такий майданчик прекрасно підходить для відгодовування, як м'ясних, так і молочних корів. Проста конструкція, не вимагає багато часу, місяця два цілком вистачить для зведення всіх будівель, і організувати подібну відгодівельних майданчик, можливо в будь-якому господарстві.

Молочні породи рекомендується відправляти на відгодівлю з вагою 260 - 280 кг, після дорощування, досягнувши ваги 400кг, тварина знімається з відгодівлі.

М'ясні породи відправляються на догодовування і дорощування в віці восьми місяців, з вагою 180 - 190 кг, відправляючи на забій у вазі 450 кг. Забій такого худоби, відрізняється продуктивністю, це якісне м'ясо і важке шкіряну сировину в чималих кількостях.

Така організація «м'ясного виробництва», здатна за рік окупити всі витрати пов'язані зі зведенням откормочной майданчики, отримавши великий прибуток в господарстві. Обсяг території, як і кількість худоби можна збільшити, проект розрахований на компоновку худоби в 1600 - 3200 голів. Відгодівельні майданчики, відкритого і напівзакритого типу, можна використовувати в більшості кліматичних зон.