Замінники незбираного молока Останнім часом, для підвищення рентабельності тваринницьких господарств, при вигодовуванні телят використовують замінники цільного молока - сухі, і (ЖЗЦМ) - рідкі. Складові рідких замінників, пахта і знежирене молоко, фосфатидний концентрат, харчові жири, вітаміни, емульгатори та антибіотики. Для виробництва використовується технологія гомогенізації, іншими словами емульгування суміші всіх речовин, що використовуються в складі рідкого замінника.
Замінники незбираного молока (ЗНМ), у вигляді сухої суміші, включають в себе премікс, збагачений лактопероксідаза, імуноглобулінами, лактоферрином, пептидом глутаміну і фосфопептідом, в складі якого також мінеральні речовини і вітаміни. Всі ці речовини мають бактерицидні, противірусні та протипухлинні властивості, мають приємний солодкуватий смак, завдяки лактози, і іншим підсолоджувачів, і ароматичним добавкам.
Щоб виростити здорове і високопродуктивне тварина, потрібно досконально вивчити організм теляти, всі зміни, що відбуваються в міру його зростання, протягом цього процесу. Потрібно вчасно використовувати особливості розвитку в той чи інший період розвитку, для посилення його морфофизиологических якостей, це обов'язкова умова для отримання високопродуктивного тварини.
Найважливіше умова, для вирощування здорових і високопродуктивних тварин, умови і методи годування в молочний період. Якщо не приділити увагу якості годування, і тварина буде відчувати дефіцит молочної корми, в подальшому, його продуктивність вже не підніметься, при будь-яких умовах.
Економічно вигідно, і як показав досвід застосування, ЗНМ цілком ефективно працює, і дозволяє виростити повноцінне потомство. Якщо замість молока згодовувати ЗНМ, то за перші 10 днів життя теляти, витрата молока на одного теляти знижується на 50-60 кг.
Які позитивні моменти можна відзначити у використанні ЗНМ для годування телят? Використання сумішей знижує ризик передачі хвороб, що виникає при годуванні молоком, таких як вірусна діарея, інфекційний ринотрахеїт, паратуберкульоз, запалення слизових оболонок.
Важливо не тільки виростити здорове потомство, а й продуктивне, правильна організація харчування дозволить отримувати 800г середньодобового приросту, ця цифра вважається оптимальною для ремонтного молодняку. Дуже ефективні сухі суміші імпортного виробництва, їх можна згодовувати вже після молозивного періоду, але все ж краще не порушувати графік випоювання, і вводити ЗНМ, хоча б з 10 дня життя, поступово. Привчають до суміші, скармливая для початку, 25% добової норми.
Якісний замінник містить в своєму складі протеїни, близькі за складом до білків незбираного молока, прекрасно засвоюються організмом і легко перетравлюються. Баланс всіх необхідних речовин, таких як вуглеводи, жири, білки, мікро і макроелементи, прекрасно впливає на організм, що росте.
Замінник цільного молока, це якісний продукт, наближений за своїми біохімічними якостям і поживної цінності до материнського молока. ЗНМ зможе повноцінно замінити материнське молоко після першої декади життя теляти. Плюс такого молочного корму полягає в можливості довгого зберігання і зручності транспортування, дуже зручний в приготуванні, так як швидко розчиняється.
.Звичайно, про те, що корисніше, або доцільніше, замінник цільного молока, або цільне молока, однозначної відповіді немає. Хоча на сьогоднішній день в науковому середовищі склалася певна думка з цього приводу. Склад молока на сьогодні, виявляється, відрізняється від його складу в минулому, не пройшла даром вікова селекція, і бажання людей отримувати більше продукту, який містить високий відсоток жиру і протеїну. Тому нинішня якість цільного молока, не зовсім підходить теляті, підвищена жирність і високий рівень протеїну, провокують у телят захворювання шлунково-кишкового тракту, їх організм не в змозі поки засвоїти таку кількість жиру і протеїну.
Склад молока залежить від сезону, кількість поживних і біологічно активних речовин, змінюється, і залежить від багатьох факторів, їх зміст в молоці нестабільно. В цьому випадку згодовування ЗНМ, гарантовано наситить організм потрібними речовинами, в потрібних пропорціях і кількостях.