Cancel Preloader

У кожному тваринницькому господарстві стикаються з проблемою захворювання корів на мастит. Це дуже серйозне захворювання, при якому тварина вимагає певного догляду і лікування, і процес доїння досить складний. Утилізація «маститного» молока, теж непроста процедура, поширення патогенних бактерій відбувається миттєво, що приносить часто дуже значних збитків тваринництву.

У кожному тваринницькому господарстві стикаються з проблемою захворювання корів на маститу. Це дуже серйозне захворювання, при якому тварина вимагає певного догляду і лікування, і процес доїння досить складний. Утилізація «маститного» молока, теж непроста процедура, поширення патогенних бактерій відбувається миттєво, що приносить часто дуже значних збитків тваринництву.

Захворювання на мастит часто провокує, використання доїльного апарату, кератиновий шар шкіри соска, який є основним захистом від хвороботворних бактерій, поступово руйнується. Це призводить до гіперкератінізацію каналу соска, що робить вим'я вразливим, і відкритим для атаки патогенних мікроорганізмів.

Використання для лікування і профілактики дезінфікуючих засобів, для знищення бактерій, провокує порушення мікрофлори на шкірі сосків. Цей факт сприяє розвитку стійкості бактерій до антибіотиків і дезінфікуючих засобів, патогенна мікрофлора людини теж приймає це знання, і людський організм також перестає реагувати на певні антибіотики.

Офіційна статистика показує близько 5% хворих маститів корів в середньо статичному стаді, але реальність, набагато сумніше, насправді хворих тварин близько 80%. До ризику захворювання на мастит найбільш схильні до високопродуктивні корови. Втрати молока, за час хвороби і відразу після одужання, складають 10 - 15% річного надою. Часто після одужання, як ускладнення після хвороби, може бути зміна структури тканин молочної залози, що веде до втрати продуктивності.

Близько 30% корів вибраковуються після маститу, через атрофії чвертей вимені. Це ускладнення впливає на тривалість життя тварини, всього близько 5 років, і період продуктивності 2-3,5 року. Тому від цієї корови господарство не отримає 3-4 теляти, і відповідно за 3-4 лактації буде втрачено удій.

Молокопереробні підприємства зазнають збитків, «мастітного» молоко, що потрапляє в переробку, і становить 5-10% від загального обсягу молока, не придатне для виготовлення сирів та інших молочних продуктів. Хвороботворні бактерії, що потрапляють в молоко, дуже небезпечні для людського здоров'я. Вживання такого молока може викликати такі хвороби, як: нефрит, гастроентерит, пневмонію, ентероколіт.

Стафілококовий токсин термостійкий, і не піддається руйнуванню, ні при кип'ятінні, ні при пастеризації. Стафілококовий ентеротоксин, що потрапляє в людський організм, призводить до тяжких наслідків, токсичним отруєнням, що призводить до смертельного результату. «Мастітного» молоко, яке містить токсини кишкової палички, викликає тя желое запалення в тонкому відділі кишечника.

Рішенням проблеми, на сьогоднішній день, це використання пробіотичної технології в галузі АПК, саме ензими і пробіотики можуть зупинити розвиток хвороботворних організмів, і знищувати біоплівки. Ензими, руйнуючи її, створюють можливість для ефективної роботи прибутків, які виробляють в процесі своєї діяльності нові ензими.

Застосування цих сучасних засобів, дозволить зберегти здоров'я всього поголів'я, і ​​це найбільш ефективне лікування хвороб, що дозволяє уникнути чималих матеріальних втрат. Це можливість зберегти продуктивність стада, і реалізувати продукт високої якості, що відповідає всім санітарним нормам.