+38 (098) 690-11-52

Важка дискова борона

Робота у сільському господарстві здавна вважалась однією з найважчих. Адже праця хлібороба залежить від багатьох непрогнозованих причин. І погода, яка останніми роками щедра на сюрпризи, – лише одна з них. Ненормований робочий день, недоспані ночі, безперервні дощі у жнива, проблеми з відтоком кваліфікованих робочих кадрів… Незважаючи на це, сільське господарство залишається однією з найбільших галузей економіки нашої держави, забезпечуючи не лише внутрішній ринок, а й експортуючи свою продукцію по всьому світу.

Мало хто з нас, беручи до рук теплу хлібину, замислюється над тим, яку колосальну працю було зроблено, щоб вона потрапила до нашого столу. І найперше – це праця хліборобів. Вони – гаранти стабільності нашого продовольчого кошика. Вони – виробники найсмачнішої продукції. Недарма ж ми у магазинах запитуємо, чи на нашій землі вирощено продукти, які ми купляємо для наших дітей.

Україна славиться своїми чорноземами, що радо відкликаються на невтомну працю і турботу хлібороба. І ми можемо привнести свій вклад для полегшення роботи на землі: наше підприємство, ПП «Богдан МІД», з 2016 року виробляє важкі дискові борони глибокого рихлення БГРВ-4.2 та БГРВ-6.7, що придатні до роботи на будь-яких ґрунтах різних кліматичних зон нашої держави.

Борона – один з найдавніших видів сільськогосподарських інструментів, що історично зазнала безліч істотних змін. На сьогодні перед дисковою бороною ставляться конкретні завдання:

  • зруйнувати ґрунтову корку,
  • знищити бур’яни.
  • подрібнити пожнивні залишки з подальшим їх закладенням у ґрунт,
  • підготувати ґрунт під сівбу озимих культур: вирівняти поверхню та надати їй потрібної структури,
  • запобігти надмірному випаровуванню вологи з поверхні поля за рахунок руйнування капілярних розгалужень.

Важкі дискові борони глибокого рихлення БГРВ-4.2 та БГРВ-6.7 виробництва ПП «Богдан МІД» якісно справляються з усіма поставленими завданнями, забезпечуючи глибоке дискування – перемішування, подрібнення та підрізання великої кількості рослинної маси та бур’янів на глибину до 22см.

Основне призначення дискової борони – перетворити пожнивні залишки, які залишаються після збирання комбайном, в органічне добриво.  Дискова борона подрібнює залишки, перемішує їх у верхньому шарі ґрунту, що сприяє процесу розкладення. Краще, ніж інші агрегати, важка дискова борона (БГРВ-4.2 та БГРВ-6.7) справляється з дискуванням великостеблових попередників, таких як кукурудза та соняшник.

Важка дискова борона незамінна у господарстві, де за певних обставин не встигли підготувати ґрунт під посіви і поле заросло високими бур’янами: БРГВ-4.2 та БГРВ-6.7 з прикочуючими котками забезпечують механічне знешкодження бур’янів та запобігають їх подальшому сходженню.

Як передпосівне знаряддя важка дискова борона (БГРВ-4.2 та БГРВ-6.7) використовується під час планування посівів озимих і ярових культур.

Робочим органом важкої дискової борони є гладкі та фігурні диски, які зібрані в батареї. На боронах (БГРВ-4.2 та БГРВ-6.7) виробництва ПП «Богдан МІД» установлені диски діаметром 710 мм, що дозволяє обробляти ґрунт на глибині 10-22см.

На передній батареї установлені диски «ромашка», що здатні більш якісно розбивати щільні та великі грудки землі, підрізати ґрунт, вони входять на велику глибину і більш агресивно перемішують ґрунт, найкраще проявляють себе при основній обробці ґрунтів. На задній батареї – суцільні диски, що розрихлюють ґрунт в разі, якщо після «ромашки» залишились великі грудки, і змішують його, вирівнюючи поверхню. Така комбінація дає можливість бороні працювати на задану глибину і з високою якістю, не дивлячись на твердість ґрунту та пожнивні залишки на поверхні поля, не зважаючи на вологість ґрунту.

Глибина обробітку ґрунту є одним з ключових моментів при виборі на користь важкої дискової борони, адже чим глибше проведено обробіток ґрунту, тим на більшу глибину у зимовий період буде потрапляти волога, що сприятиме весняній сівбі.

У важких дискових боронах БГРВ-4.2 та БГРВ-6.7 на підрамнику розташовано по дві пари коліс. Два колеса передбачають більшу площину опори, менший тиск на ґрунт і кращу стабільність агрегату. Якщо взяти до уваги вагу борони, попарне поєднання коліс зможе забезпечити більш високу стійкість і рівномірне проникнення дисків у ґрунт по всій ширині захвату.

Важкі дискові борони БГРВ-4.2 та БГРВ-6.7 виробництва ПП «Богдан МІД» вже зарекомендували себе на полях нашої Батьківщини. Ми раді, що сільськогосподарські агрегати нашого виробництва будуть прислуговуватися хліборобам протягом багатьох років. І тепер, беручи до рук теплу хлібину, кожен з нашої команди знає, що у ній є і краплинка нашої праці.